blog

Bear, Picower, profesor neurověd na MIT

Bear, Picower, profesor neurověd na MIT

Šest obecných kategorií, které k organizaci kanálu používáme, poskytuje smysl pro příběhy, se kterými se budeme potýkat: duševní zdraví, fyzické zdraví, výživa, vztahy a sexualita, rodičovství a veřejné zdraví.

Měl bych se představit. Jsem Nicholas Jackson. Budu redaktorem – a příležitostným autorem – kanálu. Byl jsem s Atlantik již více než rok nejprve pomáhá Alexis Madrigal spustit náš technologický kanál a poté dohlíží na kanál Life. Předtím jsem byl u Slate a napsal jsem pro řadu dalších publikací na webu.

Dnešním uvedením na trh představujeme několik nových funkcí – a znovu zavádíme stávající funkce, která se u našich čtenářů osvědčila.

Vitální znaky: Jen minulý týden jsme se dozvěděli, že 41,4 procent Froot Loops podle hmotnosti je čistý cukr. Také jsme se dozvěděli, že 1/3 všech rakovin je způsobena čtyřmi běžnými faktory životního stylu: tabák, strava, alkohol a obezita. Často je nejdůležitější věcí v příběhu o zdraví postava. Zde zaokrouhlíme nejnovější čísla z předních vědeckých a zdravotnických časopisů, zpravodajských zpráv a webu. The Cutting Edge: Ve spolupráci s medGadget, webem psaným a upravovaným výhradně MD a biomedicínskými inženýry, tato denní funkce poskytne pohled na nejnovější přírůstkové pokroky v lékařské technologii. Studie dne: Hans Villarica každý všední den dopoledne používá formát klasické vědecké metody – problém, hypotéza, metodologie, závěr – k rozebrání nedávné lékařské studie a vysvětlení jejích důsledků.

Přidejte si kanál do záložek, sledujte nás na Twitteru nebo se prostě jen vracejte. Podělte se také o své nápady a zpětnou vazbu, kontaktujte mě na [email protected] nebo @nbj914. Rádi bychom poskytli nejlepší zdravotní pokrytí a budeme potřebovat vaši pomoc.

Objeveno: efekt dveří, chůze ryb, myšlení při naklonění doleva, léky s ADHD mají jasno a řidiči roztržití mobilem získají ospravedlnění.

Léčba ADHD znovu získá „vše jasné“. Toto je podruhé v poslední době, kdy hlavní analýza zjistila, že léky s ADHD, jako jsou cena amazon dietonus Adderall a Ritalin, nezvyšují srdeční riziko u uživatelů. Což je pravděpodobně uklidňující zpráva, když skončí sezóna nervózního vysokoškolského finále. V listopadu zjištění, ze studie publikované v New England Journal of Medicine, zjistili, že předpisy nezvyšují riziko srdečních problémů v mládí. Dnes, jak informuje AP, byl podobný výsledek zjištěn u dospělých. Držitelé Adderall a Ritalin měli "stejný počet infarktů, mrtvic a náhlých úmrtí souvisejících se srdcem jako dospělí, kteří tyto drogy neužívali." [Associated Press] Možná byl odkaz „použití mobilního telefonu = autonehoda“ nadhodnocen. To je zjištění nové analýzy předchozích studií výzkumného pracovníka Waynovy státní univerzity, ale i když jsou jeho výpočty správné, nezdá se, že by jeho závěr získal trakci. "Nemyslím si, že tato studie změní rozhovor o rozptýlené jízdě," řekl další výzkumník, který došel k opačnému závěru (používání mobilního telefonu zvyšuje rušivou jízdu) agentuře Reuters. Ne, že by někdo chtěl, aby nad tímto článkem zamával nějaký řidič s Blackberry-addled, jako důkaz, že zvládne víceúlohové řízení za jízdy, ale přinejmenším existují určité důkazy, které zjednodušují jediné "obvinit mobil" teorie pro strašnou jízdu. [Reuters]

Přečtěte si celý příběh na webu The Atlantic Wire.

"

Na summitu Partnerství pro zdravější Ameriku řečníci tvrdili, že boj s obezitou může být prospěšný pro spotřebitele a konečný výsledek

Nedávno jsem byl pozván k účasti na zahajovacím summitu Partnerství pro zdravější Ameriku (PHA) s názvem "Budování zdravější budoucnosti." Přiznávám, že jsem skeptický, že by se toto svolávání lišilo od předchozích neziskových akcí o obezitě, které obvykle kárají potravinářský průmysl jako příčinu a pokračující nemesis při řešení národní krize obezity v dětství.

Mýlil jsem se.

Nebylo to další sezení v potravinářském průmyslu. Místo toho se pozornost soustředila na přijetí průmyslu jako součásti řešení. Chyběly ostny, které mnohé z těchto událostí charakterizovaly. Nebylo žádného vyvolávání jména; žádné útoky na slazené nápoje; žádné hanobení marketingových praktik. Hudba pro mé uši.

Čestní místopředsedové bývalý vůdce většiny Senátu Bill Frist a starosta Newarku Cory Booker postoupili a "mrkev, ne klacek" přístup k podnětným korporacím prodávat více zdravých potravin. S odkazem na nedávnou studii Hudson Institute, "Potraviny lepší pro vás: Je to jen dobré podnikání" (Sloužím jako vedoucí ve společnosti Hudson), upozornili na stanovisko Politico, které říká, že boj s obezitou může být dobrý jak pro firemní výsledky, tak pro spotřebitele.

Bylo to víc než kumbaya sezení. PHA zajistila firemní sliby zlepšit výživu potravin, které prodávají a podávají, a vyvodit odpovědnost společností za jejich sliby. Mezi dosud přijaté závazky patří:

Walmart do roku 2015 postaví nebo rozšíří až 300 obchodů v oblastech bez přístupu k potravinám a sníží sodík a přidané cukry o 25 procent a 10 procent; Darden (rodič Olive Garden a Red Lobster) sníží v příštích 10 letech kalorie a sodík o 20 procent a zvýší zdravé možnosti v nabídkách jejich dětí tím, že automaticky zahrne ovoce a zeleninu jako přílohu a mléko jako nápoj; Společnost Hyatt Hotels také učiní dětská menu zdravějšími tím, že automaticky zahrne ovoce a zeleninu místo hranolek nebo hranolek a nabídne bezplatné doplňování mléka s nízkým obsahem tuku.

Tyto změny jsou odrazem mantry konference: "Udělejte ze zdravé volby snadnou volbu." A výzkum Hudson potvrzuje, že mohou být také výnosnější volbou pro průmysl.

Je zřejmé, že PHA těží z podpory svítidel a viditelnosti dodávané Bílým domem. První dáma Michelle Obama, která zahájila iniciativu Pojďme se hýbat proti dětské obezitě, přednesla na konferenci závěrečný hlavní projev. Snahu podporuje také šéfkuchař a poradce pro potravinovou politiku Bílého domu Sam Kass, který vychází z představy, že průmysl může být ziskový a přitom dělat správnou věc. "Není třeba obviňovat nebo ukazovat prstem," prohlásil. "Všichni musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom pomohli zdraví dětí."

I když je toto úsilí zjevně krokem správným směrem, zůstává několik otázek: Mohou se zájmové skupiny vytratit z kůže a zaujmout konstruktivnější postoje k řešení obezity? Připojí se více společností se závazky zlepšit potraviny, které prodávají? Jsou sliby natolik podstatné, aby zvrátily národní epidemii dětské obezity?

To ukáže jen čas, ale já jsem optimista a věřím, že podmínky jsou zralé pro pokrok. Asi nejlépe to shrnul starosta Booker: "Nic není nemožné."

Obrázek: Partnerství pro zdravější Ameriku.

Fáze snu REM spánku nám díky svému jedinečnému neurochemickému složení může poskytnout uklidňující formu noční terapie

Nová studie zjistila, že spánek může hrát roli v tom, jak zpracováváme emočně nabité vzpomínky, což by mohlo mít důležité důsledky v tom, jak chápeme, jak posttraumatická stresová porucha (PTSD) funguje v mozku. Ačkoli vědci nedosáhli konsensu o tom, proč spíme, víme, že spánek pomáhá našemu mozku po dlouhém dni se vzchopit. Mezi jeho funkce patří také schopnost spánku pomáhat upevňovat vzpomínky, zlepšovat kognitivní funkce a posilovat rozhodování.

VÍCE OD LÉKAŘE: Další důvody pro získání zzzz

Aby vědci viděli, jak může spánek ovlivnit zpracování vzpomínek, ukázali účastníkům dvakrát 150 emocionálních obrazů (jako žralok s otevřenými ústy), oddělených 12hodinovým obdobím. Polovině účastníků byly snímky ukázány ráno a poté znovu v noci. Druhé polovině byly v noci ukázány obrázky a po úplném nočním spánku jim byla předložena druhá sada obrázků. Tým se zeptal účastníků na jejich subjektivní reakce na obrázky a podíval se na jejich mozkovou aktivitu pomocí fMRI a EEG.

Účastníci, kteří mezi oběma zobrazeními spali, uvedli méně výraznou reakci na druhou sadu obrázků. Vědci viděli, že reaktivita amygdaly – oblasti mozku důležité pro emoce a stres – byla během druhého sledování účastníků, kteří spali, snížena. Elektroencefalogramy nebo EEG ověřily, že snížené hladiny stresového neurochemického norepinefrinu byly následující ráno spojeny s menší emoční reaktivitou.

"Víme, že během REM spánku dochází k prudkému poklesu hladin norepinefrinu, chemické látky v mozku spojené se stresem," řekl autor studie Matthew Walker. "Přepracováním předchozích emočních zážitků v tomto neuro-chemicky bezpečném prostředí s nízkým obsahem norepinefrinu během REM spánku se probudíme další den a tyto zkušenosti byly zmírněny v jejich emocionální síle. Máme z nich lepší pocit, cítíme, že si dokážeme poradit."

Změněné spánkové vzorce byly spojeny s poruchami nálady, jako je deprese, úzkost a PTSD. Zvláště REM spánek se zdá být narušen u pacientů s PTSD. Walker říká, že dostal nápad na studii, když slyšel, že vedlejším účinkem léku na krevní tlak byl snížený výskyt nočních můr u pacientů s PTSD: Je známo, že lék na krevní tlak snižuje hladiny norepinefrinu v mozku. "Tato studie může pomoci vysvětlit záhady, proč tyto léky pomáhají některým pacientům s poruchou PTSD a jejich symptomy i jejich spánek," Řekl Walker. "Může také odemknout nové léčebné možnosti týkající se spánku a duševních chorob."

REM "terapie" bude důležité jak pro pacienty s poruchou PTSD, kteří se vyrovnávají s extrémně stresujícími vzpomínkami, tak pro běžné lidi, kteří se vyrovnávají se stresovými situacemi ve svém každodenním životě. "Fáze spánku snů, založená na jedinečném neurochemickém složení," říká Walker, "poskytuje nám formu noční terapie, uklidňující balzám, který odstraňuje ostré hrany emocionálních zážitků předchozího dne."

Studie proběhla na Kalifornské univerzitě v Berkeley a byla zveřejněna v 23. listopadu 2011, online vydání Current Biology.

Obrázek: Dmitriy Shironosov/Shutterstock.

Tento článek se původně objevil na webu TheDoctorWillSeeYouNow.com, an Atlantik partnerský web.

Vědci z MIT při práci s myší zjistili, že vzácná nemoc v autistickém spektru je způsobena přesným opakem jiné autistické choroby, což dále komplikuje studium stavu

Biologické příčiny autismu jsou po půl století zdrojem zkoumání a debat. Široká škála kognitivních a sociálních deficitů, které jsou diagnostikovány jako poruchy autistického spektra, je často docela znemožňující, takže existuje naléhavá touha najít léčbu. Vědci nyní začínají zjišťovat, že ne všechny poruchy související s autismem jsou stejné. Zdá se, že mají různé důsledky pro funkci mozku a následně i léčbu.

Při práci s geneticky upravenými myšmi vědci zjistili, že tuberózní skleróza – vzácné onemocnění v autistickém spektru – je způsobena příliš malou syntézou bílkovin v synapsích mozku. To je v příkrém rozporu se syndromem Fragile X, dalším vzácným onemocněním v autistickém spektru, u kterého se dříve v mnoha laboratořích ukázalo, že je způsobeno přílišnou syntézou bílkovin.

VÍCE OD LÉKAŘE: Rodiče a stránky s autismem Genetika a mentální retardace Falešně pozitivní na potrat

U tuberózní sklerózy (TSC) a syndromu Fragile X lze vysledovat specifické mutace na jednom genu, ale jde o různé typy mutací na různých genech. V případě TSC je mutace buď na genu TSC 1 nebo TSC 2. V případě syndromu Fragile X je mutace nalezena na genu nazvaném Fragile X Mental Retardation Protein (FMRP). Oba syndromy jsou charakterizovány těžkou mentální retardací a jsou předmětem klinických zkoušek k vývoji léků k jejich léčbě.

Myšlenka, že dvě poruchy související s autismem mohou mít různé příčiny, naznačuje, že genové mutace nevyvolávají stejnou nemoc, přestože jsou obě považovány za formy autismu.

Nová studie naznačuje, že léky vyvinuté k léčbě Fragile X nemusí fungovat pro TSC a že jakýkoli lék podávaný pacientovi s autismem musí být pečlivě sladěn s jejich genetickým původem, aby bylo zajištěno, že bude více prospěšný než škodit.

Vyšetřovatelé se sídlem na Massachusetts Institute of Technology dříve zjistili, že geneticky upravené myši se syndromem Fragile X produkují příliš mnoho syntézy proteinů, když je aktivován specifický typ glutamátového receptoru, známý jako mGluR5. Protein FMRP normálně funguje jako brzda syntézy proteinů, takže když je mutován, výsledkem je nadbytek synaptických proteinů. Léky, které blokují aktivaci mGluR5, obnovují normální rovnováhu syntézy proteinů a zlepšují příznaky syndromu Fragile X u myší.

Stejní vyšetřovatelé však zjistili, že u myší s mutacemi v TSC dochází k přesnému opaku. Když je u TSC myší aktivován mGluR5, mají synapse příliš malou syntézu proteinů. Léky, které blokují aktivaci mGluR5, to jen zhoršují, ale léky, které stimulují aktivaci mGluR5, obnovují rovnováhu a zlepšují příznaky TSC u myší.

FMRP a TSC jsou jen dva z několika genů souvisejících s autismem, které byly geneticky upraveny do laboratorních myší. Bylo také zjištěno, že další, nazvaný Shank3, reprodukuje u myší nutkavé, opakující se chování pozorované u lidí.

Vyšetřovatelé z MIT se však domnívají, že všechny genetické příčiny autismu by mohly mít jedno základní téma: funkční dráhu neurotransmiterů a receptorů, která nakonec vede k syntéze nových proteinů na synapsích.

"Studie identifikovala jednu funkční osu a bude důležité vědět, kde se pacient na této ose nachází, aby navrhl terapii, která bude účinná," řekl vedoucí výzkumník Mark F. Bear, Picower profesor neurověd na MIT.

Zatím neexistují žádné dobré biomarkery ani indikátory, jaké typy mutací bude mít člověk s autismem. V současné době se však vyvíjejí léky, které inhibují nebo stimulují mGluR5 pro Fragile X a autismus. To, jak pacienti reagují na tyto léky, by mohlo naznačovat, které typy genetických mutací jsou hlavní příčinou autismu pacientů.

Studie byla zveřejněna online 23. listopadu v časopise Nature.

Obrázek: ZouZou/Shutterstock.

Tento článek se původně objevil na webu TheDoctorWillSeeYouNow.com, an Atlantik partnerský web.

Nicola Twilley má fantastickou dlouhou formu, která sleduje pečlivou produkci, která je životním cyklem banánů, když se dostanou z tropického Ekvádoru do vaší ovocné mísy. To mi připomnělo fascinující vintage dokument z konce éry němého filmu, na který jsem před časem narazil. 11minutový černobílý film, který je v současné době veřejně dostupný s laskavým svolením Prelingerova archivu, byl vyroben v roce 1935 a přibližuje banánový průmysl, od přeměny panenské džungle na banánové plantáže až po 15měsíční růstový cyklus mezi sázení kořenů a trs banánů k přepravě ovoce na americké trhy a dokonce končí vizuální znělkou o zdravotních přednostech banánů. banány jsou více než chutné ovoce-jsou jednou z nejdůležitějších amerických potravin ….

Nyní to kontrastujte-ruční hospodaření a inspekce, sběrací lokomotivy, "speciálně konstruované lodě Velké bílé flotily" -s dnešními sofistikovanými zařízeními pro zrání banánů a jejich "vyvíjející se architektura řízení atmosféry."